Projus Projus Projus
ProJUS s.r.o. - Česky ProJUS s.r.o. - English ProJUS s.r.o. - Deutsch ProJUS s.r.o. - P?????? ProJUS s.r.o. - Français ProJUS s.r.o. - Espanol ProJUS s.r.o. - Italiano ProJUS s.r.o. - Slovensky ProJUS s.r.o. - Polski


  ProJUS s.r.o.

Adresa :

Poličská 444
539 01 Hlinsko


Provozovna:

Rváčovská 792
539 01 HlinskoTel./fax:   469 315 889
E-mail:  projus@projus.cz


IČO : 25935551
DIČ : CZ25935551


> kompletní kontakty <  Kde nás najdete:
   (klikněte pro detail)


- umístění v ČR- detail Hlinska>> mapa webu zde <<Počet přístupů:

TOPlistNC soustruh - soustružení rotorů, přetáčení rotorů:Soustruh byl vyvinut pro účely opracování komutátorů na rotorech elektromotorů.


      

Základem stroje je suportová část, kde vlastní pohon rotoru a pohyb suportů s noži obstarávající elektrické servomotory SIEMENS s plnou podporou NC řídícího systému SIEMENS SINUMERIC 840 D. Součástí stroje je i sekce kartáčování kde dochází, za pomoci dvou rotujících kartáčů, k začištění povrchu komutátoru a zbavení ho od zbytků špon. Stroj byl navrhnut jako samostatné pracoviště s obsluhou, ale možno jej vybavit zásobníky s polotovary, nebo ho přímo zakomponovat do výrobní linky.
      

Stroj je možno modifikovat podle konkrétních požadavků zákazníka. Je možné přizpůsobit jak konstrukční řešení, tak osazení řídících a manipulačních komponentů.

Nabízíme montážní práce mechanických skupin včetně instalace hydraulických i pneumatických rozvodů a elektroinstalace.

Nabízíme konstrukci a výrobu nástrojů a montážních přípravků.

Nabízíme výrobu dílců včetně jejich tepelného zpracování a povrchové úpravy.

Nabízíme náš výrobní potenciál včetně odpovídajícího konstrukčního a technologického zázemí pro realizaci dodávek sériového charakteru - výrobní kooperace.
Technická data stroje:Šířka 2420 mm
Hloubka 1505 mm
Výška 1920 mm
Hmotnost 850 kg
Příkon 16 kVA
Provozní napětí 3x400 V
Tlak vzduchu 0,5-0,7 Mpa
Rozsah průměrů komutátorů 30-55 mm
Rozsah délek komutátorů 15-30 mm
Délka pracovního cyklu stroje 15-55 s
(dle velikosti polotovaru a zvolených řezných podmínek)


Dosahované přesnosti opracování:Je odvislé od velikosti polotovaru, jeho konstrukce a zvolených řezných podmínek.V průměru ale:

- převýšení lamel do 0,001 mm
- házivost do 0,01 mm
Dvouvřetenový NC soustruh:Soustruh byl vyvinut pro účely opracování komutátorů kotev elektrických motorů, ale lze ho využít pro obrábění i jiných rotačních dílů (součástek podobného charakteru, tzn. válcovitá součást s možností opracování jak válcových ploch vnitřních a vnějších tak i obou čelních ploch).      

Použitý řídící systém SIEMENS SINUMERIC umožňuje snadné programování (podpora NC) průběhu obrábění tj. možnost změny řezných podmínek i za chodu stroje.Po vybavení stroje zásobníkem polotovarů je potom možno tento provozovat jako bezobslužný (nutná pouze občasná kontrola kvality produkce a doplňování polotovarů).
>       

Možnost zakomponování stroje do výrobní linky.


Technická data stroje:Šířka 1880 mm
Hloubka 900 mm
Výška 2325 mm
Hmotnost 1800 kg
Příkon 16 kVA


Obráběný díl vnější o (0-30)mm – po dohodě možná změna délka (10-50) mm – po dohodě možná změna.Délka pracovního cyklu stroje je vázána na velikost součásti a složitosti obrábění (~ 10-20) s
Použité základní stavební komponenty:


  • Řídící systém SIEMENS SINUMERIC 840 D
  • Pohonné jednotky - posuvy servomotory SIEMENS
  • vřetena SUHER s brzdou a frekvenčními měniči otáček
  • Pneumatika SMC
  • Rozvaděč a řídící panel Rittal

Poznámka:

Technické řešení s ohledem na obráběný polotovar i osazení základních stavebních komponentů stroje je možno přizpůsobit konkrétním požadavkům zákazníka.All right reserved, Projus s.r.o., Hlinsko, CZ    New website - Fence and hoarding